Makijaż do sesji zdjęciowej

Makijaż do sesji zdjęciowej

Sesja zdjęciowa wymaga odpowiedniego przygotowania makijażu. Sposób wykonania i kosmetyki używane w tym celu zasadniczo różnią się od tych do codziennego użytku.

Makijaż do sesji zdjęciowej jest dużo cięższy – to co pięknie wygląda na zdjęciu niekoniecznie jest ładne w rzeczywistości, przy naturalnym świetle. Przygotowując się do sesji zdjęciowej należy mieć na uwadze fakt, że aparat wychwyci i uwydatni wszystkie niedociągnięcia w makijażu. Precyzja wykonania oraz stosowanie się do kilku podstawowych zasad gwarantuje nam dobre efekty pracy. Pamiętajmy:
Cera musi być nieskazitelna. Korektory i podkłady muszą być bardzo dobrze nałożone, szczególnie w okolicach oczu oraz ust, a także w miejscach, w których występują jakiekolwiek przebarwienia lub pajączki ;
Twarz musi być wymodelowana. Ażeby twarz nie wydawała się płaska na zdjęciu, modelujemy ją za pomocą podkładów o różnych odcieniach. Nadajemy jej trójprzestrzennego wymiaru;
Twarz musi być matowa. Dobrze przypudrowana twarz, jednak również dobrze „omieciona” (puder ma tendencje do odkładania się na włoskach – jego nadmiar ściągamy przy pomocy pędzla).

Bierzmy też pod uwagę światło, w jakim ma odbywać się sesja.
Zimne światło. Nadaje ono otoczeniu i osobie fotografowanej nieco bladego wyglądu. Podobnie w przypadku zimowych plenerów oraz wykorzystaniu światła naturalnego przy dużym zachmurzeniu. Nie należy stosować brzoskwiniowych odcieni, gdyż wszelkie kolory schodzące w stronę żółtego na zdjęciach zwykle wypadają nad wyraz szaro. Lepszym pomysłem jest stosowanie srebra, fioletu, błękitu lub róży.
Ciepłe światło. Odcienie złote, morelowe, brązowe lub koralowe zwykle nadają się do sesji wykonywanej w oświetleniu ciepłym (przesyconym żółcią tradycyjnych żarówek) lub w pełnym słońcu.
Ostre światło. Mocne i wyraziste linie połączone z kontrastami . Ostre światło wspomaga budowanie cieni na mocnych konturach i daje zdjęciu dramatyzmu.
Nieostre światło. Miękki makijaż – brak wyrazistych linii.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.