Makijaż wieczorowy

makijaż wieczorowy

Makijaż wieczorowy w profesjonalnym wykonaniu to prawdziwy powód do zachwytu. Gwiazdy filmowe, znane piosenkarki – wszystkie one wyglądają na ekranie tak świetnie dzięki odpowiednio dobranym dodatkom oraz elementom makijażu.

Problem odpowiednio położonego makijażu zaczyna się już u samych podstaw – a więc w kwestii przygotowania skóry do przyjęcia podkładu. Należy ją dokładnie przemyć i nawilżyć aby nie wysychała. Można do tego celu użyć toniku odpowiedniego dla danego typu cery oraz kremu nawilżającego wmasowywanego w skórę by pobudzić krążenie krwi.
Nakładając podkład pamiętać należy, że najlepiej robić to lateksową gąbeczką od środka na zewnątrz twarzy – taki kierunek jest konieczny, ponieważ jest on zgodny z kierunkiem rosnących na twarzy włosków. Aby aplikacja nie osadzała się na zmarszczkach oraz porach warto wykonywać ją łagodnym ruchem ku górze. Ważna przy rozprowadzaniu jest linia włosów – gromadzenie się nadmiaru produktu obserwujemy głównie w tym miejscu, a przyznać trzeba, że jest ono bardzo nieestetyczne.
Istotną kwestią przy nakładaniu makijażu jest kształt twarzy. Jeśli przypomina ona odwrócony trójkąt, gdzie dominującym elementem jest szerokie czoło, to po dodaniu podkładu można pokusić się o kilka korekt mających na celu przywrócić całości w miarę owalny kształt. Tutaj wkrada się do naszego słownika profesjonalna metoda modelarzu światłocieniem.
Oczy należy podkreślić ostrym i wyrazistym konturem, oraz unieść optycznie w przypadku wystąpienia opadania kącików zewnętrznych. Kształt migdała jest uznawany za idealny dla narządu wzroku, dlatego też modelując jego okolicę należy się skupić na osiągnięciu takiego celu. Ciekawe jest, że lepiej narysować kreskę zbyt długą niż zbyt krótką. Skrócenie linii oka zmniejsza je optycznie, lepiej pociągnąć ją w stronę skroni, by dokończyć szpicem, który poprawi kształt oka i nada mu atrakcyjniejszego wyglądu.
Cień do powiek musi być dopasowany do koloru oczu. W przypadku piwnego koloru tęczówek podobno jest to sztuka najtrudniejsza. Ciekawą propozycją w tym przypadku jest zastosowanie koloru zielonego, który co prawda jest odmienny od koloru oka, ale może ciekawie uzupełnić jego barwę.
Poprawnie ubogacone policzki bardzo pomagają nadać twarzy właściwego kształtu. Ciemniejszy i matowy odcień różu może świetnie podkreślić zagłębienie, które znajduje się pod łukiem jarzmowym.
Transparentny błyszczyk na usta świetnie uzupełni swoim różanym odcieniem całość kompozycji ożywiając kolor warg, które jednak nie zdominują reszty twarzy. Chodzi w tym przypadku o skoncentrowanie uwagi potencjalnego obserwatora na oczach.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.